نبود تسهیلات کافی به صنایع ضربه زده است

محمدعلی زرینه‌کفش، رئیس اتحادیه بافندگان فرش دستباف تهران

محمدعلی زرینه‌کفش، رئیس اتحادیه بافندگان فرش دستباف تهران

یک‌شنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳

در حال حاضر فرش دستباف تولید می‌شود و تقریبا وضعیت خوب است؛ اما کم‌وکاستی‌ها و نقاط قوت و ضعفی وجود دارد که قابل توجه است. توجه به صنعت فرش و سرمایه‌گذاری در آن می‌تواند جایگزین خوبی برای درآمدهای نفتی و مالیاتی باشد و توجه به این حوزه به نفع اقتصاد کشور خواهد بود. برای به سرانجام رساندن اهداف اقتصادی و بهره‎مندی از صنایع ارزآوری همچون فرش دستباف باید یک عزم ملی میان دستگاه‌ها نهادینه شود و در این زمینه تعامل شورای شهر و اصناف برای رونق بازار داخلی ضروری است؛ از اینرو وفاق بین دستگاه‌ها اثرگذاری بسیاری در بخش بازرگانی داخلی و همچنین صادرات دارد. به‌طور مثال حمایت دولت‌ها از تولیدکنندگان و کارگران ارزان‌قیمت در دیگر کشورها، منجر به توسعه‌یافتگی آنها شده است. این در حالیست که بوروکراسی‌های اداری و نبود تسهیلات کافی به صنایع ضربه زده است و شرایط سخت بانک‌ها درباره اعطای وام تمام‌شدنی نیست. در دوران پسابرجام، گشایش‌هایی برای فرش دستباف ایرانی فراهم شده است و در حال رایزنی برای گسترش بازارهای جهانی و احیای دوباره آن‌ به ویژه آسیب‌های یک‌دهه اخیر هستیم، اما باز هم حمایت‌های دستگاه‌ها در تحقق اهداف صادراتی ضروری است. یکی از عوامل فراهم شدن امکان خرید فرش دستباف برای طیف وسیعی از مردم، در گرو آگاهی و شناخت خریداران از بازار است. بسیاری از خریداران ایرانی نمی‌دانند فرش دستباف متری ۱۰۰ هزار تومان داریم، متری ۲۰ میلیون تومان هم داریم، بنابراین هر کسی می‌تواند نوعی از دست‌بافته‌ها را با توجه به‌توان مالی‌اش خریداری کند. هم‌اکنون لغو تحریم‌ها و پیدایش مباحث برجام، موجب شده که فرش دستباف ایرانی به شور و حال بیفتد، به گونه‌ای که با توجه به برگزاری نمایشگاه‌های خارجی در حوزه فرش، وضعیت خرید فرش دستباف ایرانی به رونق افتاده است. در دوره فعلی همه اجناس گران شده، اما باید گفت که فرش به اندازه اجناس و کالاهای دیگر گران نشده است. ضمن آنکه کهنه‌ترین فرش دستباف هم هنوز خریدار دارد و در بسیاری مواقع حاضرند که فرش نخ‌نمای دستباف را با فرش ماشینی معاوضه کنند.

منبع : خبرگزاری اقتصادی ایران


پاسخ آقای میر عمادی در تاریخ ۱۳۹۲/۱۱/۹ گفته:

با سلام. گواهینامه UL دقسمت درباره IRANDH قرار داده شد. یونیزاسیون یا همون یونی منفی ایجاد شده توسط های ولتاژ در طبیعت هم وجود دارد. هنگام رعد و برق میلیاردها یون منفی به هوا تزریق می شود و هنوز بارشی رخ نداده اما شما حس طراوت و شادابی می کنید. این تاثیر یون منفیست. اگر یون منفی مضر است پس چگونه است اتاق هایی انباشته از یون منفی در درمانگاهاست برای ارامش و شادابی پوست... استفاده از دستگاه های یونیزاسیون در مکان های عمومی کشوارهای روسیه، کانادا و برخی کشورهای اروپایی به صورت قانون اجباریست. برای اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسا ایران دی اچ تماس بگیرید.

محمد رضا میرعمادی در تاریخ ۱۳۹۲/۱۱/۸ گفته:

برای اندازه گیری و کنترل الودگی ومقایسه هوای تصفیه شده با دستگاه شما و هوای تصفیه نشده ایا راهی هست؟ گواهینامه های UL ,و غیره ایا در سایت شما قابل مشاهده اند ؟ من برای مدرسه نوهام بدنبال دستگاه تصفیه هوا هستم ولی یکی از اولیا گفته که احتمالا دستگاههای یونیزاسون سرطان زا بوده وبرای کودکان خطرناک است. ایا برای این مطلب پاسخ یا مدرکی هست؟ با تشکر مهندس محمد رضا میرعمادی

دیدگاه خود را بیان کنید